Ubytování k cestě Maďarsko 2017

Booking.com

Kompletní přehled ubytování najdete tady.

Maďarsko

Ve Maďarsku jsme využili celkem 3 ubytování – poblíž Egeru, v Miskolci a u města Nyíregyháza

Eger

V Egeru jsme bydleli v perfektním ubytování, které opravdu doporučuji. Přesně mezi historickým centrem Egeru a oblastí vinných sklípků, které se jmenuje česky Údolí krásných žen (maďarsky Szépasszony-völgy) leží Tulipánová ulice (Tulipánkert ut.). Je to klidné místo, které je ale dostupné pěšky během asi 10 minut z historického centra. Zde ukrytý v zahradě ve stínu stromů je penzion, který převyšuje standard ve své cenové kategorii.

Penzion je stylově vybaven pěkným nábytkem a nabízí ubytování v pěti pokojích vybavených ledničkou. Na uvítanou jsme dostali láhev dobrého místního vína zdarma. K tomu je zde po celý den k dispozici káva a čaj zdarma a možnost ohřátí jídla v mikrovlnce.

Ubytování je se snídaní, která byla v rámci cenové hladiny tohoto ubytování skvělá – spousta čerstvé i nakládané zeleniny, maďarských klobás a uzenin a sýrů, pro děti jogurty a ovoce. Toto není v Maďarsku zrovna standard (pokud nejste na hotelu).

Jídelna je umístěná šikovně pod schody do pokojů a pokud chcete večer posedět, můžete nechat v pokoji děti spát a přitom je máte v dosahu pár kroků. Naopak pro děti je tu malý hrací koutek, který je v přímém dosahu snídaně.

Na zahradě je pár houpaček, ale vzhledem k našemu pobytu na konci září jsme je moc nevyužili.

Ubytování si můžete prohlédnout a případně rezervovat na tomto odkazu. Platba je možná i v eurech.

Penzion v Egeru

Penzion v Egeru

Miskolc

V Miskolci je nejlepší lokalita pro ubytování Miskolctapolca. Vyrazíte na výlet a odpoledne se můžete vydat pěšky do termálních lázní – je zde pěkná vilová zástavba a řada domů nabízí apartmány či pokoje se snídaní v dosahu lázní. Prostě přeběhnete park a jste v lázních, večeři si v létě můžete dát přímo v parku, je zde řada pěkných možností občerstvení na čerstvém vzduchu.

My jsme měli ubytování v tomto domě, pokoje nebyly sice největší, ale pro naši rodinu stačily a za cenu do 20 EUR to bylo super ubytování. Pan domácí byl sympatický a znal i pár vět polsky či slovensky. Součástí domu byla kuchyňka pro hosty. Parkování bylo na zahradě, kde byla i možnost posezení. Naše ubytování najdete na tomto odkazu.

Pokud chcete nějaké větší ubytování, musíte zadat do vyhledávače přímo Miskolctapolca – přehled ubytovacích kapacit najdete na tomto odkazu.

Naše ubytování Siesta Vendéház

Nyíregyháza

Zde jsme se ubytovali na kraji Nyíregyházy kousek od lázní Sóstó v malé obci Kemecse na pozemku golfového klubu Nyírség Golf Club. Stojí zde uprostřed zeleně dřevěný domek, který je celý k pronájmu a na začátku října byl za dobré peníze. U domku je kromě golfového hřiště pěkná zahrada, rybníček, několik ořešáků, kde jsme nasbírali spoustu ořechů a stůl na stolní tenis. Pro děti to bylo super místo, bez aut a s velkým prostorem. Uvnitř byla k dispozici kuchyň a tři pokoje s možností spaní až pro 10 lidí. Jediná nevýhoda byla absence wifi v objektu.
Adresa a kontakt na ubytování najdete tady.

Rumunsko

V Rumunsku jsme byli ubytováni ve městě Oradea v pěkném a relativně levném hotelu. Hotel vypadá z venku hrozně, ale uvnitř si připadáte jako v bavlnce. Prostorné pokoje, příjemný bazén a vířivka se saunou v ceně, která byla více než příjemná. Nenechte se odradit, tento hotel je opravdu uvnitř pěkný a za rozumné peníze. Jmenuje se Hotel Nevis Wellness & SPA a je bohužel na takovém místě, že bez referencí byste si ho asi nevybrali. Ale stojí za to… Podívejte se na hotel na tomto odkazu, kde si jej lze i přímo rezervovat.

Hotelový bazén

Pokoj v hotelu Nevis

Booking.com