Koupání v maďarských termálech

Poslední zastávkou naší cesty už bylo jen osvěžující koupání v termálech v Maďarsku. Při cestě přes Chorvatsko a Maďarsko doporučuji zastávku v obci Zalakaros, kde jsou opravdu výborné termály vhodné pro děti.Booking.com


Maďarsko je země termálů, ale ne všechny jsou ideální pro zastávku s dětmi. Mnohé mají pouze sedací bazény, kde místní obyvatelé nebo postarší turisté klábosí a s dětmi není ani povoleno do bazénu vstoupit. A pokud ano, tak děti to tam vůbec nebude bavit. Některé jsou ale jiné a díky vybudované infrastruktuře můžete léčebný bazén zkombinovat se zážitkem pro celou rodinu.

Jednou z možností je také město Zalakaros. Místní termální park naleznete snadno, protože město má jen zhruba 1750 obyvatel. Parkoviště je zde bezplatné. Aktuální informace o vstupech naleznete na této adrese i v češtině. Termální park má venkovní i vnitřní část a během letní sezóny si vystačíte bohatě s venkovní částí. Vstupné je i na maďarské poměry výhodné, nejvýhodnější je samozřejmě mimo červenec a srpen.

Pro děti je zde krásné zážitkové koupaliště s několika menšími skluzavkami a domkem skřítka Vodoucha, krytými jeskyněmi a dalšími atrakcemi. Dokonce se děti mohou zabavit i na suchu v bludišti. Pro maminky je výborný servis na přebalení miminka a možnosti přípravy pokrmu.

Větší děti a dospělé čeká množství tobogánů a zážitkových bazénů a samozřejmě také léčebné sedací bazény. Je zbytečné zde popisovat vybavení termálů, je toho tu tolik, že to vystačí na celý den a na stránkách jsou informace i češtině. My jsme přijeli asi v 13 hodin a vše jsme ani nestihli. Bazény byli čisté, relativně dobrá byla i možnost občerstvení. Takže mohu návštěvu Zalakaros jen doporučit.

Naše cesta vedla z vesničky Čigoč, přes Sisak a pak již po dálnici na Záhřeb a směrem k maďarským hranicím. V Maďarsku sjedeme z dálnice u města Nagykanizsa a po 10 minutách se dostaneme do Zalakaros (po silnici 7 a pak po regionální silničce). Samotné Zalakaros nemá jinak žádné zajímavosti, v okolí je ale západní část Balatonu a termální jezero Hévíz (tam ale děti bohužel nesmí). Pro nás to byla zastávka na cestě domů z Bosny a Hercegoviny, která znamenala příjemně strávený den a přiblížení k domovu.

READ  Topolšica

Ubytování jsme měli přes Booking.com v pěkném apartmánu s bazénem v obci Gelse. Odkaz na ubytování je tady.
Booking.com

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.