Příspěvek k Ubytování k cestě Západní Balkán 2017

Jak jsem slíbil: Přehled ubytování na naší cestě po Slovinsku, Chorvatsku a Bosně a Hercegovině s odkazy na možnost rezervace daného ubytování. Tento příspěvek najdete trvale mezi stránkami… Snad vám přehled apartmánů, kde jsme bydleli pomůže…Booking.com

Slovinsko

Ve Slovinsku jsme bydleli pouze v hotelu Vesna v lázních Topolšica.

Hotel je již starší, ale svým vybavením je dostačující. Při ubytování v tomto hotelu volte pokoj v restaurovaném křídle – pokoje jsou nesrovnatelně lepší. Z hotelu je přímý vstup do akvaparku, který je obsažen v ceně ubytování. Snídaně jsou docela dobré, obsahují všechno, co potřebujete, ale v případě delšího ubytování jsou poněkud jednotvárné. Naopak večeře jsou výborné.

O našem pobytu v hotelu se dočtete tady.

Do tohoto hotelu se vyplatí jet přes cestovní kancelář – cenově to vychází lépe a dostanete zde polopenzi, kterou Booking.com nenabízí. Hotel najdete pod vyhledáním na Invii přes Slovinské lázně nebo přímo na tomto odkazu.

Pokud upřednostňujete bydlení v soukromí, pak srovnání cen poblíž Topolšici najdete na tomto odkazu.

Topolšica

Hotel Vesna

Chorvatsko

Ubytování v Chorvatsku nemusím asi vůbec popisovat – nespočetné množství apartmánů a hotelů rozesetých na pobřeží Jaderského moře. Turisté zde tráví dovolenou na pláži a upřímně řečeno, aktivní způsob trávení dovolené se soustřeďuje pouze na návštěvy národních parků.

Pokud chcete strávit pár dní u moře v nějakém malém středisku, kde není hlava na hlavě, pak doporučuji rozhodně oblast Vinodol poblíž městečka Crikvenica. My jsme zde nespali, ale strávili jsme tu krásné odpoledne na oblázkové pláži s výhledy na okolní kopce.

Možnosti ubytování přes cestovní kanceláře v Crikvenici najdete na tomto odkazu. Booking nabízí pro Crikvenici nesčetné množství ubytování – seznam najdete na tomto odkazu.

READ  Crikvenica

Náš první nocleh byl v Apartmánu Blaža ve městě Senj, odkud jsou dobré možnosti navštívit Severní Velebit, luxusním místem v okolí je zátoka Zavratnica. Odkaz na náš apartmán najdete tady, ostatní ubytování ve městě Senj tady.

Další 2 noci jsme strávili v Apartmánu Balinovaca u Skradinu, ideálním výchozím bodem pro vodopády Krka. Tento apartmán doporučuji, možnost posezení ve stínu révy a sympatická paní hostitelka. Vybavení apartmánu je plně dostačující, navíc jsme dostali i zeleninu ze zahrádky. Odkaz na náš apartmán najdete tady, ostatní ubytování ve Skradinu tady.

Na zpáteční cestě mohu doporučit ubytování v obci Čigoč – v čapí vesnici. Je to nádherný apartmán (jmenuje se Iža na Trem) ve staré chalupě s vyřezávaným nábytkem u pohostinné rodiny s malými dětmi. Jako pozornost jsme dostali večer domácí koláč a ráno k snídani palačinky. Ubytování mohu jen doporučit. Odkaz na náš apartmán najdete tady, ostatní ubytování v okolí tady.

Bosna a Hercegovina

Pokud nechcete navštívit Neum na pobřeží Jaderského moře, musíte se obrátit na nezávislé ubytování bez cestovní kanceláře. My jsme bydleli 4× přes Booking.com a 1× přes ubytování nalezené na mapě Google a zarezervované přes Facebook.

První ubytování bylo v Mostaru. Toto město a celou okolní oblast rozhodně doporučuji navštívit – je zde velká koncentrace pozoruhodných míst v Bosně a Hercegovině na jednom místě (např. Kravica, Počitelj, Blagaj apod.). Mostar nabízí nesčetné množství ubytovacích možností, důležité je si najít ubytování s parkováním a blízko centra, abyste mohli vychutnat město plně třeba navečer a spojit návštěvu města například s posezením v nějaké místní restauraci. Naše ubytování bylo v dosahu, mělo uzavřené parkování na nádvoří a bylo dostatečné. Odkaz na naše ubytování je zde, další ubytování v Mostaru najdete na tomto linku.

READ  Logarská dolina

Další noc jsme strávili v nádherné etnovesničce ve městě Vitez na trase sever Bosny a Hercegoviny – Sarajevo. O tomto bydlení píši v samostatném článku a je to prostě bomba. Kouzelná vesnička, dobré jídlo, akvapark, co více si přát… Odkaz na ubytování najdete na tomto odkazu.

Etno selo Čardaci

Třetí noc u Ramského jezera byla z počátku problém. Booking nenabízel žádné ubytování široko daleko. Nakonec jsme našli na Google mapě úžasné bydlení v selském domečku s nádherným výhledem. Ubytování jsem zamluvil přes facebook, paní hostitelka nechtěla žádnou zálohu ani doklad a celá rodina si bydlení zde užila.

Čtvrtá noc byla opět v etno vesničce, tentokrát v obci Vrtoče na severozápadě Bosny. Etno selo Čardaklije a tajemný bungalov je trochu jiné ubytování, ale pro naše čtyřleté díte to bylo opravdové dobrodružství. Není zde televize a na snídani musíte jít do jiné budovy, ale vše je stylové, nádherně posazené u hlubokého lesa. Rozhodně stojí za návštěvu. Opět lze pohodlně zamluvit přes tento odkaz na bookingu.

Poslední noc v Bosně a Hercegovině jsme strávili ve městě Bihać kousek od nádherných vodopádů na řece Una. Ubytování bylo trochu stranou od centra, ale čekal nás plně vybavený byt i s pračkou, což obzvláště pro rodinu s dětmi je výhoda. Cena ubytování 20 EUR (stav 2017) pro celou rodinu byla také pozitivní. Apartmán najdete na tomto odkazu, další ubytování ve městě Bihać můžete najít tady.

Maďarsko

Ubytování na cestě domů v obci Gelse na jihu Maďarska jsem popisoval v tomto příspěvku. Vřele tento apartmán doporučuji hlavně rodinám s dětmi. V oplocené zahradě u apartmánu je bazén, kde můžete plavat i večer, až dáte děti spát. Apartmán v přízemí má dokonce vstup na terasu a k bazénu přímo z obývacího pokoje. Navíc je na zahradě pěkné dětské hřiště. Kousek od apartmánu jsou termální lázně Zalakaros. Apartmán můžete prohlédnout a zarezervovat na tomto odkazu.

READ  Byla vytvořena stránka Západní Balkán 2017

 Booking.com