Senj

Čtvrtek 29.6.2017

Po osvěžení v moři jsme pokračovali dál na jih podél pobřeží. Silnice vedla vyprahlou krajinou Vinodolu s krásnými výhledy na pobřeží Jadranu. Bohužel se nedalo zastavit a tu krásu vyfotit. Tato část Chorvatska se nám líbila (na rozdíl od dalších míst, k tomu se ještě dostanu). Minuli jsme Novi Vinodolski a záliv Klenovica a po 35 minutách jsme dojeli do města Senj. To už se nachází pod pohořím Velebit a má pěkné historické jádro. Pro koupání to tady ale není příliš vhodné – špatný přístup do vody a přístav.Booking.com


Zastavili jsme se zde v nákupním centru (Konzum), kde jsme porovnávali ceny se Slovinskem k neprospěchu Chorvatska. Bohužel ale na rozdíl například od Itálie nás nezaujaly skoro žádné výrobky. S tím jsme se setkávali celou dobu pobytu v Chorvatsku a kvůli tomuto elementu se nám v Chorvatsku příliš nelíbilo.

Po nákupu základních potravin (pečivo, jogurty ke snídani apod.) jsme jeli hledat ubytování. Měli jsme zamluvený apartmán přes Booking – na okraji města ve čtvrti s rodinnými domky. Děti zde hrály na ulici fotbal nebo jen zevlovaly a náš příjezd vzbudil docela vzrušení. Mysleli jsme, že jsme špatně, ale nakonec se ukázalo, že stojíme přímo před apartmánem (Apartment Blaza). Uvnitř byly 2 ložnice a obývací kout s kuchyní. To vše pro všechny zhruba za 35 EUR.

Po večeři jsme zajeli autem k pevnosti (Tvrdava Senj) a šli se projít v záři zapadajícího slunce po parku kolem pevnosti s krásnými výhledy na moře. Přikládám pár fotek z večerní procházky kolem pevnosti.

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

Senj

SenjBooking.com

READ  Kolorowe jeziorka neboli tajuplná barevná jezírka v Polsku

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.