Vzhůru do tajemné Umbrie

Dlouho se již neobjevil žádný příspěvek. Uplynulý čas byl totiž ve znamení příprav na naši letošní cestu. Původní záměr jsme změnili a nakonec vybrali naši milovanou Itálii. A kam se plánujeme vydat? To se dozvíte v tomto kratším příspěvku.

Booking.com


Jak už titulek vypovídá cílem letošní cesty je Umbrie. Ale není to cíl jediný. Plán je okruh Itálií přes Alpy, oblast Marche, pak Umrií a Toskánskem a přes Apeniny zpátky do Alp. Uvidíme, jak se nám tento plán vydaří a kolik z našeho naplánovaného uvidíme.

Cestou se zastavíme u hranic s Rakouskem na náhorní plošině Montasio nad lyžařským střediskem Sella Nevea. Tady je naplánovaná kratší tůra k chatě Rifugio Giacomo di Brazzá. Samozřejmě bude záležet na provozu na dálnici, počasí a v neposlední řadě na ochotě dětí spolupracovat na osmihodinové trase. Celá cesta je rozdělená na kratší úseky, ale první a poslední den nás čeká trochu delší cesta.

Druhý den po přespání ve vesnici Cavazzo Carnico budeme pokračovat směrem na Benátky a plánujeme zastávku ve městě Chioggia. Toto městečko je na pobřeží a říká se mu Malé Benátky, protože je protkáno řadou kanálů podobně jako v Benátkách. Tady nás čeká tradiční festival, který se koná každý rok v tomto městě. Odpoledne se vykoupeme u města Comacchio a dojedeme do Rimini, kde přespíme. Sem se nám tedy vůbec nechce, protože se jedná o velké turistické centrum, a těm se vyhýbáme. Ale byla to dobrá šance na nocleh, přece jen v Rimini je nabídka bydlení opravdu veliká.

Chioggia – Malé Benátky

Pevnost v San Marinu

Pevnost ve městě Spoleto

Další cesta již bude zajímavá – pevnosti v San Marinu, koupání v parku Monte San Bartolo, návštěva skalnatých pláží v parku Monte Conero, výstup na pohoří Monte Cucco, starobylá městečka Gubbio, Montefalco, Spoletto, Spello, Assisi, ochutnávka hor Monti Sibillini a pak přesun na hranici Umbrie a Toskánska s návštěvou malých starobylých městeček zde – Orvieto, Civitá di Bagnoregio, Pitigliano, Sorano či Sovana. Dýchne na nás historie…

READ  Víte, kde se nachází Loreto se slavnou Svatou chýší?

Nesmím zapomenout ani na termální lázně ve volné přírodě na jihu Toskánska – Saturnia a Bagni San Filippo. Pak už nás čeká cesta přes Chianti na sever, kde budeme 2 noci v Apeninách a přesun do Alp. Tady nás kromě koupele v Lago di Garda čeká pár výletů po horách a pak již smutná cesta domů.

Vždy to totiž šíleně rychle uteče a čekání na další cestu je nekonečné, i kdyby trvalo jen měsíc. Doufám, že se podaří udělat nějaké pěkné fotografie, které budu moci doplnit povídáním o těchto místech včetně rad, jak se tam dostat, kde zaparkovat a co nezapomenout vidět…

Tak se zatím mějte a postupně se s nějakou zajímavostí přihlásím.

Foto v tomto článku jako ochutnávka je tedy zatím jen ilustrační z internetové wikipedie.

Tufové město Pitigliano

Vesnička Montefioralle

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..