Super ubytování v Egeru a Údolí krásných žen

Eger je pěkné historické město obklopené Bukovými horami na jedné straně a vinicemi na straně druhé. Jako každé město v nějaké turistické lokalitě má spoustu možností ubytování. V tomto článku vám popíšu jedno super ubytování za rozumné peníze kousek od centra a zároveň kousek od Údolí krásných žen, místa, kde se nachází egerské vinné sklípky.Booking.com


Maďarsko není země příliš rozvinutá v turistickém ruchu. Namítnete, že je tu spousta termálních lázní a hotelů. To ano, hotelová turistika s wellness pobyty je na vysoké úrovni a Maďaři jsou na tyto hotely specialisté. Pokud ale chcete trávit čas aktivně, pak narazíte trochu na nezájem místních obyvatel a nedostatek jiných služeb.

Maďaři neumějí nebo neradi mluví anglicky, mimo sezónu je na řadě míst zavřeno a specialitou jsou stravovací služby mimo velká turistická střediska. Všude se dočtete, jak se v Maďarsku například dobře najíte. Jenže jen na některých místech a v sezóně. Zkrátka specialitou jsou termální lázně a jiná místa mnoho lidí nezajímá.

Výjimkou je trochu Eger, krásné historické město s hradem kousek od pohoří Bükk. Do Egeru jezdí i zahraniční turisté, a tak jsou zde služby na dobré úrovni.

Centrum města Eger

Než se vydáme do starobylých uliček Egeru, chtěl jsem vám doporučit jedno ubytování. Nalezli jsme jej čirou náhodou a bylo to naše nejlepší ubytování v Maďarsku.

Přesně mezi historickým centrem Egeru a oblastí vinných sklípků, které se jmenuje česky Údolí krásných žen (maďarsky Szépasszony-völgy) leží Tulipánová ulice (Tulipánkert ut.). Je to klidné místo, které je ale dostupné pěšky během asi 10 minut z historického centra. Zde ukrytý v zahradě ve stínu stromů je penzion, který převyšuje standard ve své cenové kategorii.

Penzion v Egeru

Penzion v Egeru

Penzion je stylově vybaven pěkným nábytkem a nabízí ubytování v pěti pokojích vybavených ledničkou. Na uvítanou jsme dostali láhev dobrého místního vína zdarma. K tomu je zde po celý den k dispozici káva a čaj zdarma a možnost ohřátí jídla v mikrovlnce.

READ  Tři pevnosti na vrcholku hory Monte Titano - nejen to nabízí malinkaté San Marino

Ubytování je se snídaní, která byla v rámci cenové hladiny tohoto ubytování skvělá – spousta čerstvé i nakládané zeleniny, maďarských klobás a uzenin a sýrů, pro děti jogurty a ovoce. Toto není v Maďarsku zrovna standard (pokud nejste na hotelu).

Jídelna je umístěná šikovně pod schody do pokojů a pokud chcete večer posedět, můžete nechat v pokoji děti spát a přitom je máte v dosahu pár kroků. Naopak pro děti je tu malý hrací koutek, který je v přímém dosahu snídaně.

Na zahradě je pár houpaček, ale vzhledem k našemu pobytu na konci září jsme je moc nevyužili.

Ubytování si můžete prohlédnout a případně rezervovat na tomto odkazu. Platba je možná i v eurech.

A teď již vzhůru do Údolí krásných žen

Když jsem hledal informace o Egeru, moc jsem nechápal, co to vlastně Údolí krásných žen je. Řada lidí o tomto místě psala poněkud hanlivě, spousta zase naopak pozitivně. Podle názvu jsem si to skoro představoval jako část Egeru s vykřičenými domy a slečnami tančícími kolem tyče, takže nic pro děti. Není to ale nic takového. Je to totiž oblast, kde se nachází vinné sklepy.

Vinné sklepy v maďarském stylu. Takže opravdu trochu zvláštní. V podstatě vypadají jako garáže, v kterých je schován sklípek a dostanete zde všude spoustu vína. Sklípky jsou jeden vedle druhého a vytváří poněkud zvláštní atmosféru. Nevím, jak je to v sezóně, ale na konci září to tu vypadalo trochu ospale. Vypadalo to, jako by místo žilo z autobusových zájezdů a ne z návštěv běžných turistů a obyvatel města.

My jsme se prošli a poslechli si kapelu, která hrála maďarské čardáše a pak si poseděli v jednom sklípku. Víno bylo neskutečně levné a pro děti měli připravený mošt z vinných hroznů. Musím uznat, že večerní návštěva sklípků byla příjemná. Během 5 minut jsme byli našem penzionu, což ještě podtrhuje jeho výbornou polohu.

READ  Miskolc: Pár slov o třetím největším městě Maďarska - část druhá: letovisko Lillafüred v Bukových horách

Při ubytování v Egeru je Údolí krásných žen pěkné místo na podvečerní a večerní posezení po výletě nebo návštěvě termálních lázní. Díky své netradiční atmosféře i přes výhrady některých turistů stojí sklepy v Údolí krásných žen za návštěvu.

A pár fotografií odsud:

Údolí krásných žen

Údolí krásných žen

Údolí krásných žen

Údolí krásných žen

Sklizeň hroznů v Egeru

Sklizeň hroznů v Egeru

Pouliční muzikantiBooking.com

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..